Baseny
Oczyszczalnie
Dom i ogród
Sauny
Uzdatnianie wody
Wanny SPA
Zbiorniki
Uzdatnianie wody / Osmozy

osmoza_sposob_dzialaniaOdwrócona osmoza - prosty i wypróbowany sposób uzdatniania wody. Dzięki niej usuniesz zanieczyszczenia będące w formie jonowej, organicznej i inne substancje zawieszone, pojawiające się nawet po wstępnym oczyszczeniu. W odróżnieniu od standardowych metod uzdatniania wody w metodzie odwróconej osmozy woda zostaje rozdzielona na dwa oddzielne strumienie. Woda doprowadzona jest do modułu odwróconej osmozy pod odpowiednim ciśnieniem, gdzie zostaje podana na półprzepuszczalną membranę, zwaną separatorem. Separator umożliwia przejście czystej wodzie przez membranę, podczas kiedy wszystkie zanieczyszczenia zbierane są w jednym strumieniu zwanym koncentratem.

Proces odwróconej osmozy odbywa się bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Pod wpływem ciśnienia woda przechodząc z roztworu o większym stężeniu przez półprzepuszczalną membranę do roztworu o mniejszym stężeniu zostaje trwale oddzielona od zanieczyszczeń, które zostają odprowadzone do ścieków. Membrana zatrzymuje zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne oraz rozpuszczone ciała stałe, przepuszczając tylko cząsteczki czystej wody.
Dzięki metodzie odwróconej osmozy możliwe jest uzyskanie wody najwyższej jakości, pozbawionej bakterii i wirusów, gotowej do natychmiastowego spożycia.

Proces filtracji:

Woda wpływa do filtrów wstępnych wężykiem podłączonym do zimnej wody. Przepływa najpierw przez pięciomikronowy filtr wstępny a następnie przez dwa filtry węglowe. Filtry te usuwają zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie takie jak: rdza, piasek,muł, części roślin itp. Następnie woda płynie do półprzepuszczalnej membrany, która usuwa od 95%-99% zanieczyszczeń. Membrana usuwa zanieczyszczenia organiczne jak i nieorganiczne oraz rozpuszczone w wodzie substancje stałe, metale ciężkie, pierwiastki radioaktywne przepuszczając tylko cząsteczki czystej wody.

Woda uzdatniona metodą odwróconej osmozy:

ma krystalicznie czysty smak

podnosi naturalne walory smakowe gotowanych w niej potraw

uwydatnia aromat kawy i herbaty

nie pozostawia białego nalotu na naczyniach i sprzęcie kuchennym

Domowe
Domowe
Przemysłowe
Przemysłowe
Domowe
Przemysłowe
Baseny | Oczyszczalnie | Dom i ogród | Sauny | Uzdatnianie wody | Wanny SPA | Zbiorniki
created by Koczur Bartłomiej